• Liturgické slávenia v šk.kaplnke

      • Pondelok:  Sv.omša      7.05 hod.    Modlitba chvál  13.30 hod.
      • Streda:       Sv.ruženec  7.15 hod
      • Piatok:        Korunka Božieho milosrdenstva 7.15 hod.

       Adorácie:    pred vyučovaním, cez veľkú prestávku, po vyučovaní

     • Ponuka krúžkov v šk.roku 2018/19

     • Aj v tomto šk.roku ponúkame žiakom možnosť zmysluplne tráviť voľný čas a rozvíjať ich záujmy a talenty prostredníctvom záujmových krúžkov v našom CVČ. Ponuku krúžkov s krátkou anotáciou si môžete porieť tu: KRÚŽKY 2018/2019 

     • Poplatky v CVČ v šk.roku 2018/2019

     • 1/ Poplatok za jeden krúžok je 5 € /mesiac.  

      2/ Ak žiak odovzdal VP má 1 krúžok zadarmo.

      3/ Ak žiak navštevuje ŠKD do 16.30 hod. má 1 krúžok zadarmo.

      4/ Krúžok Spevácky zbor je bezplatný.

     • Montreal 2018 - Bronz pre Sabinov z paralelného mundialu

     •  oV čase, keď MS vo futbale boli v centre pozornosti naprieč celou našou planétou, hádam iba s výnimkou miest, na ktorých ľudia denne zápasia o holé prežitie, iba zainteresovaní vedeli, že súčasne so skupinovou fázou ruského čempionata mira bolo počuť výkriky gól aj na iných majstrovstvách sveta – tých robotických v kanadskom Montreale. Každý rok sa totiž schádzajú odborníci na robotiku aj ich mladí nasledovníci a posúvajú svoje méty bližšie k cieľu – zorganizovať v roku 2050 stretnutie živých futbalových hviezd s futbalistami robotickými. Niekomu sa táto myšlienka môže zdať bombastická, inému absurdná, či nebezpečná. Isté je, že pravidelne počúvame z médií správy o veľkom nedostatku odborníkov na informatiku v našich firmách a aj história nás učí, že pokrok nezastavíš, môžeš ho len usmerňovať pre súčasný aj budúci prospech života na Zemi.

      Chodiace futbalové roboty malé i veľké sa ešte stále učia chodiť. Kolesové roboty malé a veľké už pekne s loptou kombinujú a spoľahlivo aj z diaľky trafia bránu. No a najlepšie softvérové futbalové simulácie už dnes dodržiavajú stratégie, s ktorými by mal problém aj Real Madrid. Okrem futbalových kategórií sa každoročne na Robocupe konajú súťaže aj pre robotických domácich opatrovateľov, robotických záchranárov a robotické pódiové umenie.

      Tento rok sa Robocupu v Kanade zúčastnilo 10 juniorských tímov zo Slovenska a medzi tie úspešné z nich sa zaradil aj sabinovský tím Sabik z Cirkevnej základnej školy sv. Jána Krstiteľa. V kategórii Rescue Simulation sme súťažili prvýkrát. Hneď na úvod sme dostali od poroty pochvalu za skvelú angličtinu počas technického interview. Potom sme so svojím záchranárskym softvérom 4.miestom prekvapili a zneistili favoritov v úvodnej disciplíne Team Challenge. V konkurencii 23 tímov sa pred nás dostali len skúsení záchranári zo Singapuru, Iránu a Taiwanu. Nasledovalo 1.kolo skupinovej fázy turnaja, v ktorom sme zaplatili nováčikovskú daň a 3-krát prehrali v súbojoch o lepšiu záchranársku misiu. Večer sme však opravili skryté chyby v našom softvéri a druhý deň v odvetách už priniesol dva víťazné zápasy proti Portugalsku a Taliansku a jednu prehru s neskoršími víťazmi turnaja zo Singapuru, ale po vyrovnanom boji 2470:2100. Zo 6 skupín do play-off postupovali len víťazi a ostatné tímy bojovali tretí deň o umiestnenie od 7.miesta. Tam sme dosiahli 5-ty najlepší výkon, čo znamená konečné 11.miesto.

      Druhú šancu sme dostali v súťaži supertímov. 23 tímov z 19 krajín sveta bolo rozdelených do siedmych trojíc + jedna dvojica a dopoludnie štvrtého súťažného dňa sa nieslo v znamení skupinovej spolupráce na spoločnej záchranárskej úlohe. Naši chlapci kooperovali s Japoncami a Portugalcami a hoci nikto z nich v individuálnej súťaži nezažiaril, veľmi dobrou deľbou práce a taktikou sa dokázali prebojovať do semifinále, kde podľahli, ako inak, supertímu na čele so Singapurom. Najväčšiu radosť nám však priniesol súboj o 3.miesto, po ktorom sa v areáli Kongresového paláca v Montreale hrdo roztancovala aj slovenská vlajka.

      Po dvoch týždňoch v Kanade od 7.6.2018 do 23.6.2018 sme sa natešení a plní zážitkov vracali domov. Pred nami bolo úmorných 7000 km, ktoré sa začali vo vlaku z Montrealu do Toronta. Za oknom sa mihala krajina tak veľmi podobná našej - slovenskej. Len lesy boli panensky husté a nekonečné a lúky rozľahlé a nedotknuté, akoby stále čakali na návrat bizónov. Sem tam usadlosť s hrdo vztýčenou červeno-bielou vlajkou s javorovým listom uprostred potvrdzovali našu skúsenosť, že spolu v jednej krajine dokážu spokojne nažívať ľudia všetkých rás a národností. Stačí len chcieť. Žiaci sabinovskej cirkevnej ZŠ Filip Ondrej, Samuel Vargovčík, aj bývalí žiaci CZŠ Samuel Guláš a Matej Kandráč majú načo spomínať. Zážitky pri Niagare a v anglicky hovoriacom Toronte nám počas sústredenia pred súťažou nezištne sprostredkovala Samova sesternica Monika za slobodna Gulášová (pozdravuje všetkých známych v Sabinove, kde okrem iného tancovala vo folklórnom súbore). O skvelú kuchyňu, dobrú náladu a foto+video záznam sa staral pán učiteľ Jakub Bačinský. A všetko to zavŕšil týždeň v obkľúčení robotov vo francúzsky hovoriacom olympijskom Montreale. Ďakujeme mestu Sabinov i Vám všetkým, ktorí ste nám pomohli dostať sa až sem, aj Vám, ktorí ste držali palce. Priniesli sme si domov odhodlanie celý rok sa ďalej zdokonaľovať, vzdelávať, spolupracovať a vybojovať si postup, aby sme cez prázdniny 2019 znova mohli pokúšať šťastie v austrálskom Sydney.

      Ing. Peter Vargovčík

    • Beseda o bl.Pavlovi Petrovi Gojdičovi a bl.Titusovi Zemanovi
     • Beseda o bl.Pavlovi Petrovi Gojdičovi a bl.Titusovi Zemanovi

     • V stredu 22.novembra 2017 sa uskutočnilo celoslovenské Testovanie 5-2017. Z tohto dôvodu bola upravená aj organizácia vyučovania v tento deň nasledovne:

      Žiaci 1.stupňa sa vyučovali podľa rozvrhu 4 hodiny. Žiaci 6.- 9.ročníka sa zúčastnili Výstavy a besedy o bl. Pavlovi Petrovi Gojdičovi a bl. Titusovi Zemanovi, ktoré organizovalo MsKS v Sabinove. Hosťom bol Michal Titus Radošinský, synovec Titusa Zemana. Po skončení besedy sa presunuli do kostola, kde absolvovali jeho prehliadku s odborným výkladom. 

    • Charitatívny koncert Integrácia
     • Charitatívny koncert Integrácia

     • V školskom roku 2016/17 sa naša škola zapojila do 14. ročníka súťaže Recykluj a vyhraj s firmou MILK - AGRO, spol. s.r.o. Keďže sme sa v našej kategórii v zbere tetrapakov umiestnili na 1. mieste, získali sme okrem iných cien aj účasť na Nadnárodnom charitatívnom koncerte Integrácia, ktorý sa bude konať 27.10.2017 v Aréne Poprad. Zúčastnia sa ho žiaci, ktorí sa do súťaže zapojili. Odchádzame 27.10.2017 (piatok) o 7:30 z parkoviska pred našou školou. Predpokladaný návrat o 14:30 hod.

    • Stali sme sa Microsoft školou
     • Stali sme sa Microsoft školou

     • Naša škola sa stala súčasťou celosvetového programu Microsoft Schools, do ktorého je zapojených 2000 škôl po celom svete. Školy zapojené do tohto programu sa snažia o modernizáciu vzdelávania a integráciu informačných technológii do vyučovacích hodín.

    • Vianočný turnaj v stolnom tenise
     • Vianočný turnaj v stolnom tenise

     • Pozývame žiakov a ich rodičov na 5.ročník Vianočného turnaja v stolnom tenise, ktorý sa uskutoční 29.decembra 2017 od 9:00 v telocvični školy. Záujemcovia sa môžu prihlásiť u p. Krehlíka na telefónnom čísle 0948 244 301.

    • Ponuka krúžkov v šk.roku 2017/2018
     • Ponuka krúžkov v šk.roku 2017/2018

     • Milí rodičia, aj v tomto šk.roku Vaše deti prinesú domov vzdelávacie poukazy (VP), ktoré môžete využiť na podporu ich záujmového vzdelávania. Naša škola taktiež ponúka Vašim deťom bohatú ponuku záujmových krúžkov v našom centre voľného času. Ich zoznam nájdete na https://czssab.edupage.org/kruzky/?  Ak Vás niektorý krúžok zaujal a dieťa by ho chcelo navštevovať v tomto šk.roku, podpíšte vzdelávací poukazžiadosť o prijatie do CVČČestné vyhlásenie (tieto dokumenty žiaci dostali spolu so VP) a všetky tieto dokumenty odovzdajte do pondelka 11.9.2017 triednym učiteľom.    

    • Európsky deň jazykov
     • Európsky deň jazykov

     • Prekvapením pre všetkých boli traja hostia, ktorí nás v daný deň, 29. septembra, poctili svojou návštevou. Úlohou žiakov bolo zistiť skutočné mená troch Božích poslov, ktorých sviatok sme si v ten deň pripomínali. Prezradili nám iba význam svojich mien: „Kto ako Boh“, „Božia sila“ a „Boží liek“, avšak predstúpili aj so svojimi atribútmi: meč a váhy, ľalia, pastierska palica a ryba, podľa ktorých sme spoznali, že sú to sv. Michal, Gabriel a Rafael, archanjeli.

     • Zmena prihlasovania žiakov ALF

     • Od 27.9.2018 prichádza k zmene prihlasovania žiakov v systéme ALF. Na úvodnej stránke musia napísať kód školy, tak ako je uvedené na obrázku.

     • Besiedka so starými rodičmi

     • Jeseň je obdobím umeleckých diel prírody, ktorá je v tomto období krásna ako paleta. Takýmto krásnym umeleckým dielom je aj človek v jeseni života. Tvaroval a formoval ho majster život svojimi skúškami, radosťami a starosťami. Má množstvo skúseností, ktoré môže odovzdávať a nevyčísliteľnú hodnotu.

           Mesiac október je Mesiacom úcty k starším. Pri tejto príležitosti si pripravili žiaci našej školy pre svojich starých rodičov besiedku pod názvom Kytička z lásky. Kultúrny program uvitý z množstva piesní, básní a tancov mal byť poďakovaním za všetko krásne a dobré, čo starí rodičia pre svoje vnúčatka urobili. Táto malá slávnosť sa realizovala dňa 24.10.2017 v telocvični školy. Pripravovali ju s veľkou láskou žiaci 1. stupňa zo svojimi učiteľmi a školský zbor. Dúfame, že sa naši seniori medzi nami dobre cítili a na túto slávnostnú chvíľu im zostanú len pekné spomienky. Prajeme im do ďalších rokov všetko dobré, pevné zdravie, silu, radosť zo života a to, aby im ich najbližší vedeli prejaviť lásku každý deň, nie iba v októbri.

    • MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC
     • MILIÓN DETÍ SA MODLÍ RUŽENEC

     • Iniciatíva Jeden  milión  detí  sa  modlí  ruženec  sa  celosvetovo stretla s veľkým ohlasom. Dňa 18. októbra 2017 o 9.00 hod. sme sa aj my v našej škole zapojili k tejto iniciatíve a spoločne sme sa modlili ruženec za pokoj vo svete a zasvätili sa Panne Márii.

      13. júla 1917 Božia Matka žiadala deti, aby sa nad'alej modlili ruženec, ,,aby nastal mier na celom svete a aby sa skončila vojna". Boh si vo Fatime vyvolil deti, aby svetu odhalil najdôležitejší mierový plán pre našu dobu. Trom pastierikom vo veku sedem, devät' a desat' rokov, ktorí neboii ani bohatí, ani ušľachtilí, ani vzdelaní, povedal Pan skrze svoju Matku, ako sa dá zabranit' druhej svetovej vojne a ako môžu veriaci pod plášťom Márie, porazit' ohnivého draka. Deti pochopili jazyk Panny Marie a uverili tomu, čo hovorila.

  • Kontakty

   • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
   • 051/4521 639
   • 9.mája 740/7 083 01 Sabinov 08301 Sabinov Slovakia
   • 31942202
   • 2020722627
   • Ing.Katarína Hviščová 0908/975 659 hviscova.k(zavinac)czssabinov(bodka)sk
   • Ing.Mgr.Jozef Kovalík 0907/183 303 kovalik.j(zavinac)czssabinov(bodka)sk
   • Mgr.Terézia Škovierová 051/4521 639 skovierova.t(zavinac)czssabinov(bodka)sk
   • Mgr. Martina Semanová 051/4521 639 semanova.m(zavinac)czssabinov(bodka)sk Konzultačné hodiny: Utorok: 14.00 – 16.00 Po vzájomnej dohode je možný aj iný termín.
   • Martina Halčišáková 051/4525 103 0950 381 714 jedalen(zavinac)czssabinov(bodka)sk
  • Prihlásenie