Hlavné menu

Počet návštev: 4113008

členovia tímu FLL na exkurzii v Milk Agre

 26.10.2011 sme sa my, členovia tímu FLL zúčastnili exkurzie v Milk - Agro. Po areáli podniku nás sprevádzal výrobný námestník, Ing. Pavol Arvay.
Najprv nám porozprával stručne o spoločnosti Milk – Agro, spracovaní mlieka, o výrobkoch, vystrojil nás hygienickými plášťami, prikrývkami hlavy a prešli sme  celú „mliečnu cestu“. Ukázal nám cisternové auto s prístrojmi, v ktorom dovážajú mlieko. Potom sme sa boli pozrieť ako sa zisťuje jeho kvalita... 

Prešli sme miestnosti s obrovskými zásobníkmi a rôznymi technickými zariadeniami.  Oboznámil nás s procesmi pasterizácie, separácie, sušenia, kvasenia, inkubácie, dozrievania, ktoré sa uplatňujú pri výrobe konzumného, acidofilného, kefírového a sušeného mlieka, smotany, masla, jogurtov, tvarohu, syrov...

Pri výrobe syrov sa nám na začiatku nebola príjemná ich vôňa, no výsledok bol úžasný.

Pri výrobe jogurtov nás zaujala široká škála príchutí. čistota prostredia tam bola na vysokej úrovni, keďže výrobky musia spĺňať prísne kritéria kvality.

Prešli sme všetky prevádzky od vstupnej kontroly, prípravy až po výstupnú kontrolu, balenie a expedíciu výrobkov.

Nás dievčatá najviac zaujala výroba syrov a jogurtov, ktoré mali rôzne príchute a balenie rôznych mliečnych výrobkov. Chlapcov, konštruktérov a programátorov, všelijaké stroje či technické zariadenia na výrobu a balenie výrobkov.

Na záver nášho putovania nás ponúkli chutnými jogurtmi.

ďakujeme vedeniu podniku Milk Agro, že nám umožnili vstup do výrobných priestorov a pánovi Ing. Arvayovi za hodnotný odborný  sprievod.

Mária Šimčíková, 9.B

 

Novinky

Kontakt

  • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
    9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
  • 051/4521 639

Fotogaléria