Hlavné menu

Počet návštev: 4113580

Cesta na západ

V stredu 10.4.2013 sme sa vybrali na návštevu k našim priateľom na západ Slovenska. Využili sme mimoriadnu akciu  “Vlakom do múzeí a galérií“, a tak sme sa za „pár eur“ dostali do Bratislavy. Kým sme my už cestovali, ostatní žiaci ešte blúdili hlboko v snoch. Cesta bola dlhá, ale aj tak sme sa nenudili. Aspoň sme mali možnosť užiť si ďalšie z posledných spoločných chvíľ strávených spolu ako trieda, porozprávať sa, zasmiať a zabaviť sa. 

V Bratislave nás čakalo prekvapenie v podobe kamery a redaktorky Televízie Markíza, ktorá sa chcela dozvedieť viac o akcii, na ktorej sme sa zúčastnili. Takže sme boli aj v televízii...:-)

 V Bratislave bolo veľmi teplo, hoci v Sabinove sme mali ešte sneh. Pomaly sme sa vybrali na hrad. Bratislavský hrad je už úplne zrekonštruovaný a prístupný verejnosti aj zvnútra na všetky poschodia a jednu vežu. Z veže na hrade bol skvelý výhľad na slnkom zaliatu Bratislavu, ba aj na  kúsok Maďarska i Rakúska. V hradnom múzeu bolo veľa krásnych obrazov a iných diel. Dokonca aj zvyšky z Krásnej Hôrky. Potom sme zišli do Starého mesta a pokochali sme sa po Bratislave našimi zvedavými očami. Znovu sme nasadli do vlaku a pobrali sa domov. Ak ste náhodou ešte nevyužili túto akciu, neváhajte a pozrite si miesta našej krajiny aj vy!

Žiaci 9.B

 

Novinky

Kontakt

  • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
    9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
  • 051/4521 639

Fotogaléria