Hlavné menu

Počet návštev: 4118657

V súťaži FLL 2012 tím Sabík

6.12.2012
 
získal ocenenie a diplom za najlepšiu prezentáciu výskumného projektu aj diplom za tretie miesto v kategórii robot dizajn. Naši žiaci, Anna Mária Homzová, Simona Gajdošová, Miroslava Škovránková, Samuel Guláš, Vladimír Šoltýs a Dominik Tkáčik urobili všetko, čo bolo treba, vzorne reprezentovali našu školu, ukázali, že sú dobrý súdržný a disciplinovaný tím.
Blahoželáme.

Vždy si vydýchneme, keď sa končí niečo, čo nás stojí kus námahy, úsilia. Povieme si, dalo nám to zabrať. Avšak pekné chvíle, radosť z vykonanej práce, z úspechu by sme dlho radi zachovali v našom srdci a tešili sa z príjemného opojenia. Vypli sme na chvíľu a prepíname na iný mód – na intenzívnejšiu prípravu do školy, oddych, relax, priateľov, rodinu. Je advent, blíži sa čas Vianoc, pokojne sa môžeme pripraviť na tieto najkrajšie sviatky roka.

Tohtoročná súťaž First Lego League je za nami. Skončili sme v regionálnom kole. Možno povedať, že úspešne i menej úspešne. Boli sme favoriti, no náš nový tím, napriek odhodlaniu a premyslenej stratégii, sa v robotickej hre nepresadil. Chýbala skúsenosť, šťastie,... ? Taký je život. Úspech strieda neúspech, potešenie – sklamanie, radosť – smútok,...Iste ste mali neraz pocit, že ste urobili všetko a nakoniec sa ukázalo, že ste predsa len na niečo zabudli. Nie sme dokonalí ako Ten, čo nás vedie chodníkmi poznania. Rovnako nedokonalá je aj stavebnica Lego, s ktorou pri súťaži, okrem dôkladného poznania softvéru a hardvéru, treba mať aj kus šťastia. Desiatky až stovky hodín strávených pri príprave sa stratia, ak zlyhá technika. Stalo sa...

Nepostúpili sme, no nie je to žiadna prehra. Naučili sme sa pracovať v tíme, získali sme množstvo informácií o živote v seniorskom veku, stretli sme sa s fundovanými odborníkmi, vedeckými pracovníkmi, dôchodcami, porozprávali sme sa s najstarším občanom nášho mesta, pánom Emanuelom Šmídlom, našli sme si priateľov, ktorí majú podobné záujmy ako my,...

Súťaž FLL  2012 pre nás skončila, pripravíme sa na FLL 2013?

Pozrite si fotografie, výsledkovú listinu,  1. diplom, 3. diplom http://www.youtube.com/watch?v=3qj8Pje2TBU

 

A čo dodať na záver? Bolo mi cťou pracovať s tvorivými, usilovnými a nadanými žiakmi. Som vďačný rodičom, že ich zapísali na našu školu. Zvlášť ďakujem pánu Jánovi Tkačíkovi, ktorý obetoval svoj čas, prispel cennými radami a podieľal sa aj na doprave tímu do Košíc a späť.

Peter Cehelský

Novinky

Kontakt

  • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
    9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
  • 051/4521 639

Fotogaléria