Hlavné menu

Počet návštev: 4113540

Európsky deň jazykov ...

12.10.2012
 Vo štvrtok  11.10. sme si vo všetkých triedach pripomenuli Európsky deň jazykov. Vyučujúci cudzích jazykov pripravili pestré aktivity a telocvičňa, či triedy sa zrazu zmenili na európsku metropolu...

Na začiatku si žiaci vypočuli pozdravy v rôznych jazykoch. Každý žiak potom dostal kartičku so slovíčkom v jednom z piatich jazykov /anglický, nemecký, ruský, český, poľský/ a na základe výslovnosti daného slova sa zaradil do skupiny. Každá skupina si vybrala na jednotlivé  aktivity niekoľkých zástupcov.

V ďalšej časti si deti overili svoje vedomosti v jazykovom kvíze. Poslúžilo nám k tomu pexeso. Ich úlohou bolo priradiť k obrázkom slová v rôznych jazykoch. K spestreniu prispela tvorba pracovných listov. Niektoré skupiny  trochu potrápili zábavné dvojjazyčné básničky, ktoré dostali rozstrihané a bolo ich treba správne zložiť.

V záverečnej disciplíne museli žiaci na základe posluchu slov v piatich jazykoch zoradiť  kartičky s obrázkami v správnom poradí. Víťazmi boli všetci, ktorí sa na tejto akcii zúčastnili a niečo sa naučili. Všetci boli symbolicky odmenení pochúťkou pre ten svoj vlastný jazyk :-))

                                                                                         

 

Novinky

Kontakt

  • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
    9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
  • 051/4521 639

Fotogaléria