Hlavné menu

Počet návštev: 4113205

Sokolia škola

22.6.2012
Našim sokolom sa podarilo opustiť školu skôr ako žiakom deviateho ročníka. Bez vysvedčenia a pozdravu na rozlúčku. To sokolí rodičia pri ich výchove nepokladali za dôležité. Vedia lietať a sú dosť silné na to, aby preleteli do ozajstnej školy v prírode.

Kvetináč okna našej školy bol detskou postieľkou, budova školy a okolité stromy materskou škôlkou. Ozajstnou školou bude pre mladých sokolov obloha a učiteľom „majster hlad“, ktorý ich, v prvých mesiacoch aj za pomoci rodičov, naučí loviť. 

Za tri roky sa z nich stanú dospelé jedince, a či sa k nám ešte vrátia, ukáže čas. Verme, že ich hniezdo aj budova školy sa dožije skorej obnovy.

V prírode to ide akosi rýchlejšie a z nášho pohľadu jednoduchšie, možno preto, že ju neriadi človek. Platia tam iné zákony.

Zamýšľame sa:

„Je sokolom lepšie alebo horšie ako nám ľuďom?“ Sú perfektní letci. Pozerajú na svet prevažne zhora. Majú dobrý zrak. Na obživu im vystačia ich pazúry a zobák. Nepotrebujú si vyrábať žiadne pomôcky, náradie, inštrumenty, odevy obuv. Ani elektrinu nepotrebujú - nevaria, nepečú. Sokoly sa neučia matematiku, slovenský jazyk, fyziku,...

 „To by bol život, byť sokolom...“ ( Pozri fotoalbum http://czssab.edupage.sk/album Sokoly ).

Novinky

Kontakt

  • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
    9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
  • 051/4521 639

Fotogaléria