Hlavné menu

Počet návštev: 4118649

Hodnotíme RoboCup 2012

Skončil sa ďalší ročník celoslovenskej súťaže http://www.czssab.edu.sk/subory/aktuality/rcj2.JPG http://www.czssab.edu.sk/subory/aktuality/rcj2.JPG  v konštrukcii a programovaní robotov RoboCup Junior 2012.
Vzrastajúci počet účastníkov, aj zo zahraničia, i zlepšujúca sa odborná úroveň súťažných tímov, či jednotlivcov svedčí o značnej popularite tejto záujmovej oblasti. Sme radi, že ani naši žiaci sa nestratili v dianí a takmer z každej disciplíny, do ktorej sa zapojili dosiahli cenný úspech.

V kategórii Dance (tanec robotov) Patrik Škovranko a Dávid Zaleta obsadili druhé miesto, v nepostupovej kategórii (Konštrukcia) Dominik Tkáčik a Janko Slaninka zhotovili robota, ktorému „vdýchli dušu“ (program), a ktorý  im vybojoval tiež druhé miesto.

Najlepšie obstáli najusilovnejší a najskúsenejší - Martin Kuchár a Martin Olejár. Keďže už dosiahli hraničný vek 15 rokov, súťažili so žiakmi stredných škôl. Obsadili prvú priečku v kategórii Rescue A (Záchranár A) a zabezpečili si miestenku na majstrovsvá sveta v Mexiku.

 Verím, že mesto Sabinov i naša škola tak budú zapísané v dejinách slovenskej robotiky  ako miesto, v ktorom sa uskutočnili najmenej dva ročníky celoslovenskej súťaže RoboCup Junior i ako miesto, v ktorom žijú nielen dobrí ľudia, ale aj pracovití, tvoriví a bystrí žiaci. Víťazom blahoželáme.

K realizácii súťaže výrazne prispeli sponzori - Mesto Sabinov, Milk-Agro,spol.s r.o., Sanas-výroba nábytku, predajne EPoS, MAXPEL, STUS, Salt-OD Delfín i majster stolár pán Jozef Horňák z Ražnian, ktorý vyrobil hracie plochy pre robotov futbalistov i labyrint RESCUE-B (záchranára, ktorý hľadá „obete“ s plochou 25 cm štorcových o teplote 37 °C až 40°C).

Zaberačku mali aj naše pani kuchárky a upratovačky. Zvládli to na jednotku. Rodičia z Rodičovského spoločenstva pri našej škole upiekli koláčiky a prispeli na občerstvenie pre vedúcich i súťažiacich. Pri organizácii a dozore pomáhali aj mnohí naši žiaci i celý učiteľský kolektív.

Všetkým zainteresovaným aj touto cestou srdečne ďakujeme.

Mgr.Peter Cehelský a Ing.Terézia Vargovčíková

Novinky

Kontakt

  • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
    9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
  • 051/4521 639

Fotogaléria