Hlavné menu

Počet návštev: 4113020

Návšteva Botanickej záhrady

Dňa 20.10.2011 sme vlakom vyrazili priamo do Košíc, kde sa konal 7.ročník Výstavy mäsožravých rastlín v Botanickej záhrade. 

K botanickej záhrade sme sa doviezli električkou. Pri vchode nás už čakala sprievodkyňa. Hneď nám ukázala prvý skleník. Tam boli všelijaké stromy z hocijakých krajín. Najviac nás zaujal bambus. Sprievodkyňa nám povedala ku každému stromu niečo. Tak sme vstúpili do druhého skleníka, kde boli mäsožravé rastliny. Mäsožravé rastliny boli hlavnou ukážkou dňa a veľmi sa nám páčili. Tak ako ostatné, páčila sa nám aj citlivka. Od citlivky sme sa nechceli pohnúť, stále sme jej prechádzali po listoch, ktoré sa sťahovali. ďalej sme chceli vidieť aj kivi, ktoré sme si mohli zobrať domov. ďalší skleník boli kaktusy všetkých tvarov a veľkostí. Tak sme prešli celý skleník, a tým sme skončili exkurziu.

 Potom sme išli naspäť  električkou do mesta. Prišli sme do mesta, kde sme mali jeden a pol hodiny  rozchod po skupinkách. Napokon sme sa šťastlivo vrátili do Sabinova a skončili sme výlet.

Martin a Radka, 7.ročník

Novinky

Kontakt

  • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
    9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
  • 051/4521 639

Fotogaléria