Hlavné menu

Počet návštev: 4308445

„ Len smer má zmysel. Ide o to, že niekam smeruješ a nie či sa tam dostaneš, lebo človek sa nedostane inde iba k smrti.“ (Antoine de Saint-Exupéry)

Je rozdiel, či si biely alebo čierny, muž alebo žena, bohatý alebo chudobný. Je rozdiel, či si zdravý alebo neduživý, v plnom rozkvete síl alebo nad hrobom.
Je rozdiel, či živoríš v nedostatku, či sa vezieš loďou, alebo topíš v mori. Je rozdiel, či máš zmysel, cieľ, program, disciplínu, alebo sa len bezcieľne túlaš. Je rozdiel, či niekam smeruješ, alebo len stojíš a čakáš. Je rozdiel, či trpíš, alebo len opovrhuješ trpiacimi....

Je rozdiel, či nesieš kríž, alebo sa len prizeráš, ako ho nesú iní. Je rozdiel, či si v dave kričiacom „Ukrižuj!“, alebo si ten, ktorý podoprie, odnesie, podá šatku. Je rozdiel, či si pod krížom, alebo či si pribitý na ňom spolu s Kristom ...

Je rozdiel v tom, čo vyznávaš. Dobro je dobro, zlo je zlo. Áno je áno, nie je nie. Aj Kristus má krutý protipól, vieš to ? Je rozdiel, komu si zveril svoj život, je rozdiel či si a čí si – si vôbec niečí ? Máš nádej, alebo si zúfaš? Si Peter, alebo si Judáš? Na čej strane si? Čiu pieseň spievaš?

Je rozdiel, čo robíš so svojou slobodou, je rozdiel, čo robíš s darom. Odsúdiš, zbičuješ, potupíš, pribiješ ho na kríž, alebo mu poslúžiš, hoci to už ani nečaká? Človek je hlboký oceán, no má i zradné spodné víry.

Svet či svetlo? Je čas sa rozhodnúť. Otroctvo či sloboda, smrť či život?

Novinky

Kontakt

  • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
    9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
  • 051/4521 639

Fotogaléria