Hlavné menu

Počet návštev: 4118827

DOD 2016

Na Deň otvorených dverí CZŠ sv. Jána Krstiteľa  sme sa tento rok pripravovali v poriadnom predstihu. Za dobrý priebeh DOD a za rodičov a deti, ktorí rozšíria od septembra naše rady sme sa modlili Deviatnik k Duchu Svätému. Našim cieľom bolo, aby sa u nás naši hostia so svojimi ratolesťami  cítili príjemne, veselo a spolu s nami  si užili rodinnú atmosféru a pohrúžili sa  do sveta rozprávok. Tento rok sa naša škola premenila na krajinu Narnia.  ... 

Hneď pri dverách vítali našich hostí pani učiteľka Antolová a štyri deti – súrodenci – hlavní hrdinovia tohto rozprávkového príbehu.  Mapka, ktorú ste od nich dostali vás viedla postupne celou rozprávkovou krajinou, kde ste museli splniť isté úlohy, aby ste na mohli dostať na záver k Malému princovi  ukázať mu získané predmety, a tým mu pomôcť  vrátiť sa na jeho rodnú planétu. Pýtate sa čo všetko ste na tejto dobrodružnej ceste mohli zažiť? Do rozprávkového sveta sa vchádzalo cez „šatník“. 

Chemickému kráľovstvu vládla naša pani učiteľka Zvijáková, ktorej pomáhali „čarovať“ nielen naše deti, ale aj dievčatá z Gymnázia A.Prídavka. Návštevníci si mohli pomocou lakmusového papierika overiť či sú diečatá, alebo chlapci, prechádzali skúškou odvahy, ba dokonca videli ako sa mení voda na víno ...

Vo fyzikálnej učebni pán učiteľ Hužvár tiež „čaroval“ s bublifukom a inými hókusmi – pókusmi. 

Pani učiteľky Tumidalská a Trojanovičová spolu s našimi šiestakmi  vytvorili  veselú anglickú farmu – Shaun the sheep, kde sa vyrábali pre Malého princa ovečky. 

Pani učiteľka Semanová pripravila spolu s piatačkami bábkové divadlo o Popoluške. 

Pani učiteľka Jurková premenila svoju triedu na komnatu Šípkovej Ruženky. Jej šikovné ruky pomáhali deťom vyrábať ružu pre Malého princa. 

V deň otvorených dverí prebiehal dlho očakávaný zápis do prvého ročníka a ostatných ročníkov našej školy. Mali ho na starosti pani učiteľky Summerová, Janečková a Zborayová, ktoré  rodičov stručne informovali  aj o Hejného matematickej metóde. Stručne len preto, že túto metódu sa chystáme rodičom predstaviť na otvorených hodinách v Deň rodiny, ktorý bude 13.mája.

Naši žiaci sa veľmi úspešne zapájajú  aj do programátorských súťaží. Matej Kandráč, náš ôsmak, ukazoval spolu so svojim pomocníkom Matúšom Badaničom programovanie v KODU. Tento programovací jazyk zaujal aj nášho vzácneho hosťa pána primátora Ing. Petra Molčana.

V triede kde pracovali naše  žiačky siedmačky ako usilovné včielky Majky sme si mohli pochutnať na sladkom mede i propolise, no dostali sme aj duchovný pokrm v podobe citátov zo Sv. písma. Pani učiteľka si pozvala na pomoc aj našu bývalú žiačku Marianu Tarbajovú. 

Pani učiteľka Vargovčíková učí na hodinách informatiky našich žiakov aj animovať. Ako to v animácii funguje nám predvádzal Deduško Večerníček – Kamil Kandráč so svojimi pomocníkmi.

Pani učiteľka Hudáková nám spolu s ôsmačkami predviedla pomocou známej rozprávky Bol raz jeden život  ako funguje naše srdce. Krvinky mali naozaj veľmi veľa práce,  aby nám ukázali ako sa okysličuje naša krv.

Náš piatak Samuel Vargovčík nám predviedol hru BAOBABY, ktorú sám naprogramoval. Deviataci sa postarali o našich najmenších návštevníkov a spríjemnili im DOD ich obľúbenými kreslenými rozprávkami Mc Queenom pre chlapcov a Frozen pre dievčatá.

Naši najmenší návštevníci sa tešili aj premietaniu rozprávok ON LINe pri jedálni. 

Na najvyššom poschodí sme si mohli pozrieť výstavu farebných fotografií chrobáčikov. Pohľad do mikrosveta niekoľkonásobne zväčšený stál zato. Veľkej pozornosti  sa tešili  aj historické  fotografie našej školy, ktoré pripravil a zozbieral pán zástupca Kovalík. Návštevníci si mohli pozrieť ako naša škola vyzerala pred 60 – timi rokmi a akými premenami prešla do dnešných dní. Mohli ste si pozrieť ako sa budovala kaplnka, učebňa fyziky a chémie, aj ako sme menili prvé okná, ako sa robila časť fasády, toalety a v neposlednom rade dlho očakávaná rekonštrukcia našej telocvične.

Práve v telocvični mohli naši návštevníci dať LIKE našej škole na náš FB Fan page.

Dúfame, že tak urobila aj pani riaditeľka MsKs Lucia Mihoková, ktorá nás tiež poctila svojou návštevou. 

Veľkej pozornosti sa znova tešili naše „katakomby“  Tam ste mohli spolu s nami a s našimi šiestakmi, deviatakmi a pani učiteľkami Grapovou a Čekanovou  putovať  po planétach a asteroidoch, aby ste našli Malého princa a nakreslením vtáčika mu pomohli dostať sa na jeho planétu. Tam ste sa mohli presvedčiť o tom, že to HLAVNÉ JE OČIAM NEVIDITEĽNÉ a že DOBRE VIDÍME IBA SRDCOM. Dokonca ste sa mohli pozrieť na „dno“ svojej duše pomocou pomôcky, ktorú nám s deťmi vyrobil náš spolupracovník Ing. Vargovčík.

Manželia Vargovčíkovci vedú na našej škole obľúbený krúžok ROBOTIKY, ktorý prezentoval všetkých svojich robotov. Chlapci  tímu SABIK s veľkou trpezlivosťou predvádzali čo všetko ich roboty dokážu.

Po toľkých dobrodružstvách sme sa o našich návštevníkov  postarali v našej školskej jedálni. Dospelí si posedeli pri kávičke či čaji a deti si radi pochutnali na sladkých koláčikoch, ktoré nám napiekli mamičky našich žiakov, za čo im vyslovujeme veľké ĎAKUJEM. Pani kuchárky nám napiekli buchty a urobili dostatok chlebíčkov, aby sme neboli hladní. Jedáleň naozaj miestami pripomínala rozprávku Oblačno miestami fašírky.

Pani učiteľka Čorbová so svojimi pomocníkmi trpezlivo maľovala rôzne vzory na tváre našich návštevníkov. Nechýbalo ani obľúbené nafukovanie balónov s héliom, ktoré si deti radi zobrali domov. Pevne veríme, že nielen balón, ruža či ovečka budú ešte dlho zdobiť ich detské izbičky, ale že na tento požehnaný DOD budú ešte dlho spomínať.

Naše poďakovanie patrí všetkým našim deťom, ktoré sa do DOD zapojili. Nezabúdame ani na  rodičov, dobrodincov  a našich  úžasných učiteľov. Nech vám vašu námahu náš Nebeský Otec stonásobne vráti na iných dobrách.

Tak o rok opäť dovidenia priatelia....

Katarína Hviščová, riaditeľka školy

Novinky

Kontakt

  • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
    9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
  • 051/4521 639

Fotogaléria