Hlavné menu

Počet návštev: 4118817

Európsky deň jazykov

Prekvapením pre všetkých boli traja hostia, ktorí nás v daný deň, 29. septembra, poctili svojou návštevou. Úlohou žiakov bolo zistiť skutočné mená troch Božích poslov, ktorých sviatok sme si v ten deň pripomínali. Prezradili nám iba význam svojich mien: „Kto ako Boh“, „Božia sila“ a „Boží liek“, avšak predstúpili aj so svojimi atribútmi: meč a váhy, ľalia, pastierska palica a ryba, podľa ktorých sme spoznali, že sú to sv. Michal, Gabriel a Rafael, archanjeli.

Európsky deň jazykov

Korene Európskeho dňa jazykov siahajú do roku 2001, kedy Rada Európy a Európska únia vyjadrili podporu jazykovému vzdelávaniu a poukázali na jazykovú rozmanitosť v Európe.

Už tradične sa do prípravy a realizácie tohto výnimočného dňa na našej škole zapájajú deviataci, ktorí v spolupráci s učiteľmi pripravujú pre mladších spolužiakov aktivity súvisiace s angličtinou, nemčinou, ruštinou, ako aj geografiou Európy či sveta.

Kým po minulé roky žiaci II. stupňa absolvovali hodiny s lektorom a aktivity sa týkali iba mladších žiakov, tento rok sme organizáciu trocha pozmenili. Do súťaží a zbierania bodov sa s veľkým nadšením zapojili všetci žiaci. Cieľom sedemčlennej skupinky bolo získať na dvanástich stanovištiach čo najvyššie skóre. Body získavali hlavne tým, že spolupracovali a do každej aktivity sa zapájali nielen svojimi vedomosťami, ale aj rýchlosťou, pohotovosťou a snahou získať pre svoje družstvo čo najviac bodov. Spoločne si precvičili číslice, farby, slovnú zásobu, riešili kvízové otázky, zapózovali v hre “Simon says“, objavovali „Svet v kocke“, zaspievali pieseň po anglicky, nemecky či francúzsky, prebudili chuťové bunky, zorientovali sa na mape i v slovníku.

Starších žiakov  sme potrápili aj náročnejšími úlohami. Museli zužitkovať svoje nadobudnuté vedomosti a preukázať dokonalejšie poznatky cudzích jazykov a geografie. Okrem bežných zručností sa u mnohých prejavil talent a odhodlanie na netradičné povolania ako módny návrhár, prekladateľ, architekt či navigátor.

Tri najlepšie družstvá 1. aj 2. stupňa boli potešené sladkou odmenou, ktorá neobišla ani výborne pripravených, ochotných a trpezlivých deviatakov, za čo im patrí naša vďaka.

Novinky

Kontakt

  • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
    9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
  • 051/4521 639

Fotogaléria