Hlavné menu

Počet návštev: 4118809

Deň prežitý v Tatrách

Dňa 22. 3. 2014 (sobota) naše rodičovské spoločenstvo spolu s naším pánom kaplánom Marekom Veľasom zorganizovali skvelý výlet plný zážitkov do Vysokých Tatier. Začalo sa to ránom, keď prišiel autobus pred kultúrne stredisko v Sabinove. Najprv nebolo vidno, že by prichádzalo veľa ľudí. Niektorí aj meškali. Autobus nebol plný, no to nikomu nevadilo. Každý mal aspoň viac miesta a netlačili sme sa. Najlepší pocit bol, keď autobus naštartoval. Začínalo sa dobrodružstvo...

Cesta trvala viac ako hodinu. Autobus zastavil na parkovisku v Starom Smokovci. Hneď sme sa vybrali na cestu k výšinám. Aspoň pre mňa po dlhej a namáhavej ceste na Hrebienok sme tam konečne došli. Krátka prestávka na Hrebienku sa skončila. Kým sme na Hrebienok kráčali do kopca, z Hrebienka sme sa už len šmýkali popri drevenom zábradlí ku Bilíkovej chate. Dolu kopcom sa niekomu podarilo aj spadnúť. Od Bilíkovej chaty sme už len kráčali po chodníku, na ktorom bolo veľa mokrého snehu.

Kráčali sme ku Reinerovej chate. Ešte sme ju len z diaľky videli a už každý fotil. Niekto zakričal: „Aha, líška.“ A naozaj, na pravej strane sedela líška. Sedela na pni medzi stromami. Zrazu, všetky fotoaparáty zastali na nej. Líška bola veľmi fotogenická, asi zvyknutá. Aj ja som si ju odfotila. No neskôr nás zaujal aj „snehový betlehem“. Všetci sme si posadali, najedli sa a neskôr aj pomodlili jeden desiatok ruženca. Každý potreboval nie len telesný oddych ale aj duchovný. Rovno pred nami sa týčili krásne Tatry – nádherný, nenahraditeľný pohľad.

Pán Kaplán povedal, že na Zamkovského chatu je ešte 20 – 30 minút, že nemusí ísť každý. Na moje prekvapenie išiel aj tak každý. Dokonca aj tie najmenšie detičky. Cestou na Zamkovského chatu sme videli krásne vysoké stromy, mohutné hory a počuli sme zvuk vtáčikov poletujúcich nad nami a mnoho iného. „Konečne sme tu.“ povedala som si.

Prišli sme ku Zamkovského chate. Každý si tam kúpil čo chcel. Najlepšie padla teplá polievka. Niektorí ľudia sedeli vonku a iný dnu. Všetci sme načerpali nových síl. Aj tie malé detičky došli až hore do výšky 1745 m n. m. Neveríte? Na budúci rok príďte aj vy.

Späť dole sa šlo ľahšie, no bolo to dosť nebezpečné. Našťastie sa nikomu nič vážne nestalo. Došli sme znova na Hrebienok, kde bolo oveľa chladnejšie ako v horách – neviem čím to je. Hory sa už strácali za hmlou. Na Hrebienku sme zistili, že jeden chlapček chýba. No po chvíli, prišiel a všetkým sa uľavilo. Nebol stratený, len išiel dolnou cestou s ďalšími turistami z našej školy. Cestou k autobusu sa už každý dosť ponáhľal na svoje sedadlo v autobuse. Prišli sme konečne k autobusu. Všetci sme si posadali. Autobus naštartoval a išli sme späť domov.

Tento výlet bol krásny a mne sa veľmi páčil. Preto sa chcem poďakovať všetkým, ktorí sa podieľali na jeho organizovaní – pánovi Kaplánovi, pánovi šoférovi a nášmu rodičovskému združeniu. Ďakujem!

Zuzka Gubčíková, 7.B

Novinky

Kontakt

  • CZŠ sv. Jána Krstiteľa
    9.mája 740/7
    083 01 Sabinov
  • 051/4521 639

Fotogaléria